Zapraszam do obejrzenia strony „Aktualności - III Cross Duathlon w Wysocku Wielkim. Na starcie stanęło 96 uczestników”

Zabezpieczenie przed robotami. Przepisz co drugi znak, zaczynając od pierwszego.

Pola oznaczone * są wymagane.

III Cross Duathlon w Wysocku Wielkim. Na starcie stanęło 96 uczestników

Aktualności

2020-10-09

W Wysocku Wielkim odbył się Cross Duathlon im. Szymona Pieczyńskiego. Organizatorem był Klub Sportowy Maraton Ostrów Wielkopolski, który już w ubiegłym roku, postanowił właśnie w ten sposób uczcić pamięć zmarłego tragicznie triathlonisty Szymona Pieczyńskiego. W zawodach w różnych kategoriach wiekowych wzięło udział 96. zawodników. Wydarzenie wsparła finansowo Gmina Ostrów Wielkopolski.

Uczestnicy mieli do pokonania najpierw 5 kilometrów biegu, następnie 20 kilometrów jazdy rowerem po duktach leśnych i na koniec 2,5 kilometra biegu.

Trasę najszybciej pokonał Grzegorz Wojtczak z Wrocławia, który finiszował z czasem 01:12:48. Minutę i 33 sekundy później na mecie zameldował się Marcin Burchacki z Gowarzewa. Trzeci był Miłosz Czechowicz z Piły.

Wśród kobiet wygrała Anna Górska z Ostrowa Wielkopolskiego, która w klasyfikacji generalnej mężczyzn i kobiet była 31 z czasem 01:31:39. Druga w rywalizacji kobiet była Małgorzata Leja z Raczyc, a trzecia Monika Jadczak z Krotoszyna.

Wśród zawodników byli również pracownicy Urzędu Gminy Ostrów Wielkopolski: z-ca wójta gminy Antoni Hadryś oraz Paweł WoźniakMateusz Krawczyk.

O pechu podczas zawodów może mówić Antoni Hadryś, któremu na 18 kilometrze jazdy rowerem przytrafiła się poważna awaria roweru. Zastępca wójta ostatnie dwa kilometry do strefy zmian musiał dobiec, po czym kontynuować kolejną konkurencję biegową. Ostatecznie Cross Duathlon 2020 zakończył z bardzo dobrym czasem: 01:49:43.

Mateusz Krawczyk konkurencje pokonał w 01:38:35 i tym samym zajął II miejsce w kat. WOT (Wojska Obrony Terytorialnej) gdzie służy w 125 Batalionie Lekkiej Piechoty w Lesznie.

Paweł Woźniak zawody zakończył z czasem: 01:43:58.

Szymon Pieczyński urodził się 22 sierpnia 1977 r. w Ostrowie Wielkopolskim. Przygodę z bieganiem zaczął nietypowo, ponieważ praktycznie od razu rozpoczął od pokonania maratonu we Wrocławiu w 2012r., który to ukończył ze świetnym wynikiem 3:48:15. Już 9 miesięcy później zaczął startować w swojej koronnej dyscyplinie - triathlonie, w którym to zadebiutował w JBL Triathlon Sieraków na dystansie 1/4 Iron Man’a. Ukończył ten dystans z doskonałym wynikiem 2:37:51. Na zawodach często stawał na podium w swojej kategorii.
Jego życie przerwał tragiczny wypadek. W trakcie treningu rowerowego, przygotowując się do swojej koronnej dyscypliny, został potrącony przez nierozważnego kierowcę. Po miesięcznej walce w szpitalu zmarł 4 września 2018 r.