Wymagane jest uaktualnienie wtyczki Flash Player.
Strona startowa
Znajdujesz się w:
Wymagane jest uaktualnienie wtyczki Flash Player.
2 marca 2015
pn wt śr czw pt so nd
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
imieniny
Halszki, Heleny, Karola
Sonda
Jak oceniasz nowy system gospodarowania odpadami w Gminie Ostrów Wielkopolski?
a) zmieniło się na lepsze
wynik 83,9%
b) zmieniło się na gorsze
wynik 11,22%
c) nic się nie zmieniło
wynik 4,88%
Łączna ilość głosów: 410
Pytanie do... - lista
 

Pytanie zadane dnia 2014-01-21, przez Monika
Witam,kiedy będzie w gminie dostępna karta rodzina 3+,czy w ogóle trwają jakieś prace na ten temat,bo to akcja ogólnokrajowa,w mieście zostały już rozdane
 
Witam Pani Moniko, w gminie przygotowuje się dane, które w momencie przyjęcia ustawowych rozwiązań w tym zakresie pozwolą na natychmiastowe ich wprowadzenie w życie.
Pozdrawiam
Piotr Kuroszczyk
 
 
Pytanie zadane dnia 2014-01-20, przez mama ucznia zs. w GW
Panie Wójcie mam takie pytanie dlaczego w szkołach na terenie gminy(mnie dotyczą Gorzyce) nie są organizowane ferie/półkolonie - w sąsiednich gminach to nie problem. W sąsiednim Jankowie są takie organizowane i latem i zimą za niewielką opłatą! Dla przykładu proszę oto treść ogłoszenia ze szkoły w Jankowie Przygodzkim. Dyrektor Zespołu Szkół w Jankowie Przygodzkim informuje, że w okresie od 10.02.2014r.(poniedziałek) do 14.02.2014r.(piątek) w godzinach od 9:00 do 14:30 na terenie szkoły prowadzone będą półkolonie dla wszystkich chętnych dzieci. Zapewniamy dwa posiłki dziennie (II śniadanie+jednodaniowy obiad), wyjazd na basen do Ostrzeszowa oraz na lodowisko do Kalisza. Wpłatę 50 zł- uczniowie naszej szkoły, pozostałe dzieci 70 zł należy dostarczyć do sekretariatu szkoły najpóźniej do 31.01.2014r.
 
Szanowana Pani, informuję, że za organizację czasu podczas ferii lub wakacji (w tym również organizację półkolonii) odpowiada dyrektor placówki oświatowej. Gmina nie zabrania organizacji półkolonii lub innych zajęć dodatkowych w czasie wolnym od zajęć szkolnych. Wręcz jesteśmy gorącym orędownikiem tego typu akcji i namawiamy dyrektorów i nauczycieli do czynnego wypełniania wolnego czasu dzieciom i młodzieży naszej gminy. Myślę, że problem tkwi w sferze społeczno-ekonomicznej. Nauczyciele mają prawo do urlopu i najczęściej wykorzystują go podczas okresu wolnego od zajęć lekcyjnych (np. ferie zimowe i letnie). Jak sama Pani zauważyła opłata za półkolonie nie jest wysoka, a sam nauczyciel nie otrzymuje żadnych dodatkowych gratyfikacji za to, że pracuje w okresie wakacyjnym. Mimo wszystko Pani uwaga jest jak najbardziej zasadna. Uważam, że jeżeli istnieje potrzeba zorganizowania zajęć dodatkowych podczas ferii, to nie należy tego faktu bagatelizować. Ze swej strony mogę zapewnić, że Gmina Ostrów Wielkopolski będzie się starała wspomóc każdą inicjatywę zorganizowania np. półkolonii w okresie feryjnym.

Pozdrawiam
Piotr Kuroszczyk
 
 
Pytanie zadane dnia 2014-01-16, przez M.K
Dzień dobry.
Mam pytanie odnośnie złożenia wniosku o nowy dowód osobisty,który został skradziony.
Mianowicie: mój tata został okradziony z wszelkich dokumentów będąc w szpitalu w Poznaniu. Czy ja będąc u niego na wizycie i dając mu do wypełnienia druk o nowy dowód osobisty oraz do podpisania pełnomocnictwo, będę mogła z tymi dokumentami pójść do UG w O-W złożyć w jego imieniu wniosek o wydanie nowego dowodu osobistego. Podkreślam, że nie wiadomo, kiedy opuści szpital, a nie ma innego dokumentu potwierdzającego jego tożsamość. Proszę o odpowiedź.
 
Witam, w odpowiedzi na Pani zapytanie dotyczące złożenia wniosku o wydanie dowodu osobistego w imieniu ojca z dnia 16.01.2014r. informuję, że zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 6 lutego 2009r. w sprawie wzoru dowodu osobistego oraz trybu postepowania w sprawach wydawania dowodów osobistych, ich unieważniania, wymiany, zwrotu lub utraty § 4.1. wniosek może być złożony za pośrednictwem organu gminy właściwego ze względu na miejsce pobytu czasowego wnioskodawcy na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, jeżeli jego złożenie we właściwym organie gminy stanowi znaczną uciążliwość dla wnioskodawcy, §5.1. wniosek składa się osobiście, § 5.3. w przypadku niemożności złożenia wniosku osobiście z powodu choroby, niepełnosprawności lub innej niedającej się pokonać przeszkody osoba zawiadamia o tym organ gminy, który zapewnia przyjęcie wniosku w miejscu pobytu tej osoby, jeżeli pozwalają na to okoliczności, w jakich się ona znajduje, §15.1. dowód osobisty odbiera się osobiście, § 15.2. w przypadku niemożności odbioru dowodu osobiście z powodu choroby, niepełnosprawności lub innej niedającej się pokonać przeszkody osoba zawiadamia o tym organ gminy, który zapewnia odbiór dowodu osobistego w miejscu pobytu tej osoby, jeżeli pozawalają na to okoliczności, w jakich się ona znajduje. W przypadku Pani ojca należy wypełnić wniosek o wydanie dowodu osobistego, który ojciec musi podpisać w obecności ordynatora oddziału, na którym przebywa, a ordynator potwierdzi własnoręczność jego podpisu. Do wniosku należy dołączyć 2 aktualne fotografie z lewym profilem. Skompletowane dokumenty dostarcza Pani do Wydziału Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta Poznania, który prześle wniosek do Urzędu Gminy Ostrów Wielkopolski. Wyprodukowany w CPD dowód zostanie odesłany do Urzędu Miejskiego w Poznaniu w celu dostarczenia wnioskodawcy. Na udzielone Pani przez ojca pełnomocnictwo może Pani jedynie zgłosić utratę dowodu osobistego zgodnie z § 24.3. w/w rozporządzenia, które mówi że w przypadku niemożności osobistego stawiennictwa osoby, która utraciła dowód osobisty z powodu choroby, niepełnosprawności lub innej niedającej się pokonać przeszkody, zawiadomienia może dokonać pełnomocnik, po okazaniu pełnomocnictwa udzielonego na piśmie.
Pozdrawiam
Piotr Kuroszczyk
 
 
Pytanie zadane dnia 2014-01-15, przez Rafał
Szanowny panie wójcie czy można aby ogłosić inwestycje na rok 2014 w jakich miejscowościach będą prowadzone
 
Witam, na naszej stronie internetowej www.ostrowwielkopolski.pl w Biuletynie Informacji Publicznej dostępna jest uchwała Nr XLII/346/2013 w sprawie uchwalenia budżetu gminy Ostrów Wielkopolski na 2014 roku. W załączniku Nr 3 do uchwały znajdzie Pan wszystkie zaplanowane na rok 2014 inwestycje.
Pozdrawiam
Piotr Kuroszczyk
 
 
Pytanie zadane dnia 2014-01-13, przez Mieszkańcy
Witam Panie Wójcie! Mam pytanie dotyczące drogi ul. Piaskowej w Gorzycach Wielkich, dlaczego w planach na ten rok jest przewidziana nowa nawierzchnia tylko do budynków rodzinnych a dalszy ciąg ulicy nie, przecież najgorsze dziury są właśnie od budynków mieszkalnych do końca ulicy gdzie powstaje nowe osiedle, pomijając już ˝szopki˝ które znajdują się na drodze i są brzydką wizytówką ulicy i brak oświetlenia do końca ulicy. Niektóre ulice jak np obok ul. Piaskowej - 1 dom ma oświetlenie 3 lamp to dlaczego nie może być oświetlona cała ulica. Z góry dziękuję za odpowiedź.
 
Dzień dobry, w tym roku planuje się modernizację ul. Piaskowej na odcinku ok. 350 m, mierząc od końca bruku tj. zjazdu do biblioteki. Praktycznie droga będzie modernizowana do powstającego osiedla. Odnośnie oświetlenia to przypominam, że w latach 2011-2012 była przeprowadzona modernizacja właśnie w tym rejonie tj. ul. Piaskowej, Południowej i Akacjowej. W przypadku ul. Piaskowej i ul. Akacjowej (drogi równoległe) na tym samym odcinku jest taka sama ilość lamp. Dziwne byłoby gdyby ilość lamp zależała od liczby domów lub zamieszkałych ludzi.
Pozdrawiam
Piotr Kuroszczyk
 
 
Pytanie zadane dnia 2014-01-13, przez JA
DZIEŃ DOBRY
PYTAŁEM JUŻ O TO WCZEŚNIEJ ALE WÓJT NIE ODPOWIEDZIAŁ .CZY W NASZEJ GMINIE BĘDZIE WZOREM INNYCH GMIN REALIZOWANY PROGRAM POMOCY RODZINĄ Z TROJGIEM DZIECI I WIĘCEJ??
 
Witam, tak chciałbym wprowadzić program na terenie Gminy. W pewnym sensie już jest realizowany np. opłata za wywóz śmieci promuje rodziny wielodzietne i wielopokoleniowe. Nie są biletowane imprezy kulturalne i sportowe organizowane na terenie Gminy. Obecnie przygladam się bacznie co proponują Gminy wprowadzające program. Czekam też na propozycje mieszkańców.
Pozdrawiam
Piotr Kuroszczyk
 
 
Pytanie zadane dnia 2014-01-10, przez Piotr Michalewicz
Witam,

Panie Wójcie po raz kolejny zwracam się z prośbą o wyrównanie i utwardzenie ulicy Granicznej we Wtórku. Ulica, na której mieszkają już 2 rodziny a trzy kolejne budynki są w trakcie budowy jest przy obecnej pogodzie prawie nieprzejezdna. Błoto i kałuże powodują problemy z przejazdem auta nie mówiąc o możliwości przejścia pieszo. Dysponuję zdjęciami dokumentującymi stan drogi.
 
Dzień dobry Panie Piotrze, ulica Graniczna zostanie naprawiona z chwilą wyłonienia wykonawcy na bieżące utrzymanie dróg w 2014 roku.

Pozdrawiam
Piotr Kuroszczyk
 
 
Pytanie zadane dnia 2014-01-08, przez mieszańcy
Drogi panie Wójcie zwracam się w imieniu mieszkańców wsi Czekanów jaki i za równi Karski, ponieważ na ulicy strażackiej w czekanowie i środkowej w karskach. Trzeba zjechać na pobocze aby samochody mogły się wyminąć, bardzo prosimy aby ta droga została poszerzona
 
Witam, planujemy remont tej drogi w latach 2015-2016. Obecnie wycinane są pnie które mogą stanowić zagrożenie.
Pozdrawiam
Piotr Kuroszczyk
 
 
Pytanie zadane dnia 2014-01-06, przez Łukasz
Witam,
Czy istnieje możliwość uregulowania kolorystyki elewacji budynkow(np.jasny),dachów (np.ceglany),plotów lub wielkości reklam na terenie naszej Gminy? Wydaje mi się że bardzo by to optycznie uatrakcyjniło miejscowości i osiedla i wyhamowało aktualny bezład. Pozdrawiam
 
Witam Panie Łukaszu, niestety nie ma takiej możliwości.

Pozdrawiam
Piotr Kuroszczyk
 
 
Pytanie zadane dnia 2013-12-17, przez Andrzej
Dzień Dobry,

1. W imieniu mieszkańców Gminy proszę o udostępnienie na stronie BIP naszj Gminy aktualnego Studium zagospodarowania gminy z wszystkimi ząłącznikami (oraz projektów nowego studium jeśli takie istnieją)- obecnie nie jest udostępniony załącznik graficzny z mapą Studium. Nie muszę uzasadniać, że pełne Studium powinno być dostępne dla wszystkich zainteresowanych za pomocą internetu.
2. Kiedy możemy się również spodziewać udostępnienia w BIP naszej Gminy co najmniej spisów aktualnych tematów, które będą poruszane na kolejnych Radach Gminy (z co najmniej kilku dniowym wyprzedzeniem)? Dodam, że w wielu gminach takie informacje są udostępniane już od wielu lat i pozwalają społeczeństwu na większe zangażowanie w sprawy bieżące Gminy. Przyczynia się to sprawniejszego funcjonowania Gminy.
3. Kiedy Urząd Gminy będzie publikował na stronie BIP aktualne i uchwalone plany miejscowe dla obszarów nimi objętych?

Z wyrazami szacunku,
Andrzej
 
Dzień dobry Panie Andrzeju
1. W I kwartale 2014 r. w BIP będzie udostępniony pełen tekst wraz z załącznikami studium gminy oraz obowiązujących uchwał dotyczących planów miejscowych w celu realizacji powyższego zawarto umowę ze specjalną firmą.
2. W BIP znajdują się plany i studium w wersji niepełnej to jest bez części załączników w takiej też wersji są publikowane i dostępne w dzienniku Urzędowym Województwa Wielkopolskiego na stronie Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu.
3. Od początku 2014 r. będą na stronie internetowej urzędu gminy publikowane informacje o tematach i porządku sesji oraz posiedzeń komisji rady gminy
z kilkudniowym wyprzedzeniem.

Pozdrawiam
Piotr Kuroszczyk
 
 
Pytanie zadane dnia 2013-12-12, przez Donia
Witam pana Wójta!! Mam pytanie odnośnie o stypendium socjalne.Składałam wnioski na dzieci w pażdżierniku tego roku!..jak długo będzie rozpatrywany wniosek? i  kiedy przyjdzie decyzja..Pozdrawiam z góry dziękuję.
 
Dzień dobry, decyzje o przyznanie stypendium szkolnego są już przygotowane w połowie tygodnia będą wypłacane.

Pozdrawiam
Piotr Kuroszczyk
 
 
Pytanie zadane dnia 2013-12-04, przez BOGUSŁAWA STASIAK
Dzień Dobry Ja ponownie w sprawie ulicy Piaskowej w Czekanowie.Wczoraj przejechała równiarka i droga jak była dziurawa tak jest.Uważam ze jak maja tak robić jak zrobili to wczoraj to jest to szkoda pieniedzy na taka prace lepiej nawieź jakiegos tłucznia i utwardzić tą drogę.Mam pytanie czy na 2014 rok jest przewidziana jakas konkretna inwestycja związana z naprawa naszej drogi?Pozdrawiam
 
Witam w projekcie budżetu na 2014 rok nie przewiduje się gruntownej modernizacji ww. drogi jednakże wiosną z bieżącego utrzymania dróg nawierzchnia zostanie wzmocniona kruszywem kamiennym.

Pozdrawiam
Piotr Kuroszczyk
 
 
Pytanie zadane dnia 2013-12-01, przez Marcin Fleischer
Szanowny Panie Wójcie,
czy w projekcje budżetu na 2014 r. jest przewidziana modernizacja ul. Żwirowej we Wtórku?
Z poważaniem
 
Witam Panie Marcinie, tak w projekcie budżetu na 2014 rok jest uwzględniona modernizacja ul. Żwirowej we Wtórku.
Pozdrawiam
Piotr Kuroszczyk
 
 
Pytanie zadane dnia 2013-11-28, przez Kamila z Lewkowa
Witam, obecnie jestem mamą dziesięciomiesięcznej córki jakie są możliwości aby gmina dofinansowała żłobek ewentualnie czy gmina zatrudnia tzw. opiekuna dziennego w okolicy Lewkowa?
 
Witam, odpowiedź na oba pytania jest negatywna. Jest możliwość pozyskania środków z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych jeżeli w zakładzie w którym Pani lub małżonek pracuje funkcjonuje ZFŚŚ i regulamin tego funduszu przewiduje świadczenia na ww. cel.

Pozdrawiam
Piotr Kuroszczyk
 
 
Pytanie zadane dnia 2013-11-24, przez Bartosz W
Witam Panie Wójcie
zwracam się z prośbą o wyrównanie i utwardzenie ul. Leśnej w Zacharzewie szczególnie odcinka od strony ul. Cegłowej droga na dzień dzisiejszy jest w opłakanym stanie, prowadzę działalność gospodarczą i mam problemy z dostarczeniem towaru na posesje co niestety odbija się na możliwości rozwoju firmy. Kolejne pytanie to oświetlenie. We wcześniejszym poście doczytałem o rozpoczęciu realizacji w listopadzie, niestety efektów nie widać...
 
Witam Panie Bartoszu, proszę uzbroić się w cierpliwość, obecnie trwają prace przy wykonaniu oświetlenia. Na ulicy Rajskiej trwa właśnie układanie kabla natomiast na ulicy Leśnej w najbliższym czasie powinny być montowane lampy. Następnie zajmiemy się wyrównaniem drogi.
Pozdrawiam
Piotr Kuroszczyk
 
 
Pytanie zadane dnia 2013-11-20, przez Kaśka ...
Witam. Mam pytanie odnośnie języka angielskiego w przedszkolach na terenie naszej gminy. Konkretnie chodzi mi o przedszkole w Lewkowie czy nie ma innego rozwiązania aby j. angielski odbywał się w godzinach przedszkolnych. W tym momencie dzieci prowadzane są specjalnie drugi raz na zajęcia popołudniowe- półgodzinne.Dziękuje
 
Witam, w czasie funkcjonowania przedszkola nie ma możliwości zorganizowania zajęć dodatkowych prowadzonych przez firmy zewnętrzne. Zajęcia te mogą odbywać się po zakończeniu pracy przedszkola.

Pozdrawiam
Piotr Kuroszczyk
 
 
Pytanie zadane dnia 2013-11-15, przez Beata F.
Kiedy można się spodziewać nowej Strategii rozwoju gminy?
czy nasza gmina złożyła wniosek do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej o wsparcie finansowe na opracowanie profesjonalnych ˝Planów gospodarki niskoemisyjnej˝. Czy planujecie działania by zachęcić mieszkańców do ochrony środowiska, np przez zmianę sposobu ogrzewania z naciskiem na gazowe?
 
Witam pani Beato, jest to temat którym zajmiemy się w najbliższej przyszłości. W ramach aglomeracji kalisko- ostrowskiej temat wspierania przejścia na gospodarkę niskoemisyjną jest jednym z strategicznych celów tematycznych. Wiadomo, że chodzi o poprawę stanu środowiska naturalnego. Pierwszym miastem w Polsce przynajmniej medialnie jest Kraków. Mimo, że najbardziej na zapylenie i zanieczyszczenie dymem narażone są aglomeracje miejskie to niewątpliwie dla naszej gminy wiejskiej temat jest nieobojętny.
Pozdrawiam
Piotr Kuroszczyk
 
 
Pytanie zadane dnia 2013-11-13, przez MK
Opierając się na jakiej podstawie prawnej Urząd Gminy uchwalił UCHWAŁĘ ˝Nr XL/329/2013 z dnia 29 października 2013 r.
w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla farmy wiatrowej w obrębie geodezyjnym Sadowie w gminie Ostrów Wielkopolski.˝ bez przeprowadzienia konsultacji społecznych zgodnie z ustawą o zagospodarowaniu przestrzennym i załączył do Uchwały wnioski ludności, które zostały złożone do zupełnie innego prjektu planu zagospodarowania omawianego terenu, który został odrzucony przez bodajże Urząd Wojewódzki. Czy jest to zgodne z dobrymi obyczajami i prawem, że wnioskami do jednego projektu planu uzasadnia się zupełnie inny projekt? Wątpliwości budzi również odrzucenie WSZYSTKICH ponad 250 wniosków okolicznych mieszkańców a uwzględniony JEDYNIE interes wspomnianej w załączonych przez Państwa dokumentach firmy LITEX. Czy Uchwała w sprawie ustalania w/w planu miejscowego została opracowana zgodnie z obowiązującym prawem i poszanowaniem oraz dobrem społecznym mieszkańców o których jakość życia powinien dbać Urząd Gminy?
 
Dzień dobry, uprzejmie informuję że Urząd Gminy nie podejmuje uchwał. Uchwały podejmuje Rada Gminy, a Wójt Gminy jest ich wykonawcą. Podstawy prawne i procedurę ustala ustawa z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym /tj. Dz. U. z 2012 r. poz. 647 z późn. zm./
Pozdrawiam
Piotr Kuroszczyk
 
 
Pytanie zadane dnia 2013-11-07, przez BOGUSŁAWA STASIAK
DZIEŃ DOBRY JA W SPRAWIE ULICY PIASKOWEJ W CZEKANOWIE PAN WÓJT NAS ZBYWA ALE JA SERDECZNIE ZAPRASZAM ABY PAN SIE PRZEJECHAL NASA ULICA LUB PRZESZEDŁ NA NOGACH W TAKI DZIEN JAK DZIS GDZIE CALY DZIEŃ PADAŁ DESZCZ DZIECI MAJA TRUDNO DOJSC DO SZKOLY BO STRACH ZEBY SIE NIE PRZEWROCILY W TO BLOTO POZDRAWIAM
 
Dzień dobry pani Bogusławo, do końca listopada droga zostanie naprawiona.

Pozdrawiam
Piotr Kuroszczyk
 
 
Pytanie zadane dnia 2013-11-07, przez MK
Proszę o umieszczenie uchwały ˝Nr XL/329/2013 z dnia 29 października 2013 r.
w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla farmy wiatrowej w obrębie geodezyjnym Sadowie w gminie Ostrów Wielkopolski.˝ na stronie internetowej urzędu. Wszystkie inne uchwały mają podpięte pliki pdf z treścią uchwały a jedynie TA uchwała nie. Z czego wynika brak publikacji treści tej uchwały?
 
Dzień dobry, podczas wprowadzania w programie wystąpił błąd, problem został naprawiony i uchwała jest już widoczna.

Pozdrawiam
Piotr Kuroszczyk
 
 

początek << [ strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 z 11 ] >> koniec
 
Wymagane jest uaktualnienie wtyczki Flash Player.
Goście
Podaj login i hasło.
Login:
Hasło:
Subskrypcja
Jeżeli chcesz być informowany o aktualnościach w serwisie, podaj swój adres e-mail.
Subskrypcja - dopisz - wypisz
Aktualności Roll-Up
Jesteś336666osobą,
która odwiedza nasz portal
Gmina Ostrów Wielkopolski,
Al. Powstańców Wielkopolskich 12, 63-400 Ostrów Wielkopolski, woj. wielkopolskie
tel.: 62 735 11 90
NIP: 622-23-64-645, Regon: 250855498
Poprawny HTML 4.01 Transitional Poprawny arkusz CSS Poprawne kodowanie UTF-8
projekt i hosting: INTERmedi@
zarządzane przez: CMS - SPI
Niniejszy serwis internetowy stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Informacja na temat celu ich przechowywania i sposobu zarządzania znajduje się w Polityce prywatności.
Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies - zmień ustawienia swojej przeglądarki.
x