Wymagane jest uaktualnienie wtyczki Flash Player.
Strona startowa
Znajdujesz się w:
Wymagane jest uaktualnienie wtyczki Flash Player.
26 listopada 2015
poprzedni miesiąc następny miesiąc
pn wt śr czw pt so nd
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
imieniny
Leona, Leonarda, Lesławy
Sonda
Jak oceniasz nowy system gospodarowania odpadami w Gminie Ostrów Wielkopolski?
a) zmieniło się na lepsze
wynik 84,11%
b) zmieniło się na gorsze
wynik 10,65%
c) nic się nie zmieniło
wynik 5,23%
Łączna ilość głosów: 535

Pytanie zadane dnia 2015-03-11 14:40:13, przez Mieszkaniec gminy
Witam
Gdzie, albo jak można się dowiedzieć jakie inwestycje gminne są w planach na 2015.
 
Dzień dobry,
inwestycje gminne na 2015 r. i lata następne ujęte są w budżecie gminy /Uchwała Nr III/19/2014 Rady Gminy Ostrów Wielkopolski z dnia 30 grudnia 2014 r. oraz Wieloletniej Prognozie Finansowej Gminy Ostrów Wielkopolski na lata 2015 – 2020 /Uchwała Nr III/18/2014 Rady Gminy Ostrów Wielkopolski z dnia 30 grudnia 2014 r. Wyżej wymienione uchwały są dostępne w Biuletynie Informacji Publicznej → Organy Władzy Publicznej → Rada Gminy →Uchwały Rady Gminy → Kadencja 2014-2018.

Pozdrawiam,
Piotr Kuroszczyk
 
 
Pytanie zadane dnia 2015-02-26 00:35:40, przez Magdalena
Witam,
jeśli zostało uchwalone becikowe dla ostrowian to rozumiem ze becikowe samorządowe też weszło?
 
Dzień dobry Pani Magdaleno,
Rada Miasta Ostrowa Wielkopolskiego przyjęła uchwałę o tzw. becikowym wyłącznie dla mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego i to pod wieloma warunkami. Gmina Ostrów Wielkopolski aktualnie nie planuje powyższego rozwiązania.

Pozdrawiam,
Piotr Kuroszczyk
 
 
Pytanie zadane dnia 2015-02-23 14:49:57, przez Magdalena
Witam!
Czy prawdą jest że szykują się zmiany w opłatach za śmieci i że stawki mają drastycznie wzrosnąć?
 
Dzień dobry,
w odpowiedzi na Pani zapytanie informuję, że nie jest prawdą, że ulegną zmianie stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. W dniu 1 lutego br. weszła w życie kolejna nowelizacja ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku z gminach (Dz. U. z 2013 r. poz. 1399 i 1593). Zakłada ona, że Gmina może zmienić obowiązującą stawkę opłaty ale stawka ta nie może być wyższa niż maksymalna stawka określona jako 5,6% przeciętnego miesięcznego dochodu rozporządzalnego na 1 osobę, która w przypadku wybranej przez nas metody obliczania „od gospodarstwa domowego” wynosi 145,48 zł od gospodarstwa domowego (bez segregacji) i 72,74 zł od gospodarstwa domowego (z segregacją). My jednak nie planujemy na razie korzystać z tej możliwości. Ustalone i obowiązujące stawki opłat na terenie Gminy zostały wyliczone w taki sposób aby w pełni pokrywały koszty odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych.

Pozdrawiam,
Piotr Kuroszczyk
 
 
Pytanie zadane dnia 2015-02-19 22:16:12, przez mieszkaniec Wtórku
Witam,
w jaki sposób gmina zamierza dopłacać do wywozu nieczystości płynnych z posesji, które nie są podłączone do kanalizacji gminnej, gdyż takiej nie ma w miejscowości Wtórek.
Kiedy i czy w ogóle przewiduje gmina skanalizowanie Wtórku?
 
Dzień dobry Panie Wojciechu,
gmina nie dopłaca do wywozu nieczystości płynnych. Jesteśmy na etapie opracowywania regulaminu dopłat do budowy przydomowych oczyszczalni. Program najprawdopodobniej zostanie uruchomiony od drugiego półrocza. Program będzie dotyczył tych miejscowości, które nie mają wybudowanej kanalizacji sanitarnej.

Pozdrawiam,
Piotr Kuroszczyk
 
 
Pytanie zadane dnia 2015-02-12 13:15:15, przez Bogdan Nawrocki
Dzień dobry.
Mam pytanie do Wójta kiedy będzie kanalizacja burzowa na ul. Agrestowej i Ogrodowej w Gorzycach Wielkich, bo każde większe opady deszczu zalewają nasze posesje na ul.Ogrodowej.
W imieniu mieszkancow ul. Orodowej-Bogdan Nawrocki
 
Dzień dobry Panie Bogdanie,
w bieżącym roku w budżecie zarezerwowane są środki na wykonanie projektu (przebudowy) modernizacji ulic wraz z odwodnieniem (kanalizacją burzową). Prawdopodobnie prace budowlane to rok 2016.

Pozdrawiam,
Piotr Kuroszczyk
 
 
Pytanie zadane dnia 2015-02-11 20:26:17, przez Marta Urbaniak
Dobry Wieczór
Panie Wójcie, w związku z wątpliwościami proszę o udzielenie informacji, czy osoby zasiadające w radach sołeckich oraz sołtysi pobierają za swoją pracę wynagrodzenie?jeśli tak to na jakiej podstawie i w jakiej wysokości?
 
Dzień dobry Pani Marto,
członkowie rady sołeckiej nie otrzymują żadnego wynagrodzenia – jest to organ wspomagający sołtysa. Sołtysi na terenie Gminy Ostrów Wielkopolski z tytułu wykonywania obowiązków związanych z pełnieniem tej funkcji otrzymują dietę w wysokości 400 zł wypłacaną na podstawie uchwały Rady Gminy Ostrów Wielkopolski NR XXXV/268/2013 z dnia 28 marca 2013 r. w sprawie ustalenia wysokości diet dla sołtysów
z terenu Gminy Ostrów Wielkopolski w związku z pełnioną funkcją /podstawa prawna
art. 37 b ustawy o samorządzie gminnym/.
Pozdrawiam,
Piotr Kuroszczyk
 
 
Pytanie zadane dnia 2015-02-11 08:20:54, przez wojtek
Witam Pana Panie Wójcie.
Czy widział Pan w jakim stanie znajduje się droga w Topoli Małej o nazwie Spokojna? Dziury, błoto jak długo taki stan jeszcze będzie się utrzymywał tylko niech Pan mi nie pisze, że to nie Pańska droga bo w takim razie prostując ją wiosną i jesienią traci Pan gminne pieniądze naprawiając nie swoją drogę niech {an mi powie jak to jest?????
 
Dzień dobry Panie Wojciechu,
stan drogi jest mi znany. Jak tylko warunki pozwolą, nawierzchnia zostanie wyrównana i uwałowana, a miejsca, gdzie trzeba będzie uzupełnić kruszywem zostaną uzupełnione.

Pozdrawiam,
Piotr Kuroszczyk
 
 
Pytanie zadane dnia 2015-02-06 13:05:19, przez Łukasz
Dzień dobry.
Czy w planach Gminy na bieżącą kadencję jest remont drogi do Starego Stawu? Na obecną chwilę stan dróg, zarówno od strony Karsek jak i od drogi krajowej nr 11, na odcinkach nieutwardzonych jest fatalny.
 
Dzień dobry Panie Łukaszu,
droga na terenie gminy od torów ma nawierzchnię asfaltową. Dojazd do Starego Stawu od drogi nr 11 do torów przebiega przez teren miasta. Monitujemy do Miejskiego Zarządu Dróg o wyrównanie części nieutwardzonej. Droga ze Starego Stawu do Franklinowa o nawierzchni z kruszywa zostanie wyrównana w momencie pozwalającym na prace sprzętu ,tj. wyrówniarki i wału. Podobnie ubytki kruszywa na drodze do Karsek zostaną uzupełnione.

Pozdrawiam,
Piotr Kuroszczyk
 
 
Pytanie zadane dnia 2015-02-06 03:46:07, przez Krzysztof Wanat
Szacowny Panie Wójcie!
Czy mógłby mi Pan udzielić informacji na jakiej zasadzie dokonuje się wyboru sołtysa? Jak zgłasza się kandydatury i jak dokonuje wyboru?Z góry dziękuję za informację.
 
Dzień dobry Panie Krzysztofie,
kandydatów na sołtysa i członków rady sołeckiej zgłasza się bezpośrednio na zebraniu wiejskim. Wybory przeprowadza komisja wyborcza. Wybory odbywają się tajnie.
Za wybranego kandydata na sołtysa uważa się tego, który uzyskał powyżej 50 % ważnych oddanych głosów. W przypadku nie uzyskania wymienionego progu przeprowadza się drugie głosowanie w którym uczestniczy dwóch kandydatów, którzy uzyskali największą ilość głosów.
Za członków rady sołeckiej uważa się wybranych tych, którzy otrzymali największą liczbę głosów. Przed wyborami zebranie wiejskie ustala liczbę członków rady sołeckiej Szczegółowe zasady określa statut sołectwa. Statuty sołectw z terenu gminy opublikowane są w Dzienniku Urzędowym Województwa Wielkopolskiego z 2007 r. w Nr 65 od poz. 1685 do poz. 1718.

Pozdrawiam,
Piotr Kuroszczyk
 
 
Pytanie zadane dnia 2015-02-05 08:32:04, przez Marcin
Witam.
W nawiązaniu do pytania odnośnie budowy ul. Leśnej na Zacharzewie to proszę pamiętać o domach znajdujących się w drugiej linii zabudowy i nie pominąć ich w pracach projektowych i później budowlanych (jak było podczas budowy oświetlenia). Wiele tego nie ma a życie ułatwia.
Ale to takie małe uzupełnienie wątku bez konieczności publikowania na stronie, ew. proszę o informację gdzie można się zapoznać z projektem.
Pozdrawiam
 
Dzień dobry Panie Marcinie,
został rozstrzygnięty przetarg na wykonanie projektu budowy ulicy. Pańskie sugestie zostaną przekazane projektantowi.

Pozdrawiam,
Piotr Kuroszczyk
 
 
Pytanie zadane dnia 2015-02-01 14:03:21, przez Darek
Szanowny Panie Wójcie.
Czy jest możliwe dokończenie budowy placu zabaw przy ulicy Lamkowej w Zacharzewie? W 2014 plac został prawie ogrodzony - z 3 stron. Teren nie został wcale przygotowany do zabawy - są góry i doliny. Plac ten w takiej formie jest wręcz niebezpieczny. Są 4 huśtawki ale wszystkie dla większych dzieci. Nie ma kosza na śmieci. Nie ma miejsca na rowery. Generalnie mało jest sprzętów a miejsce jest. Można by dodać jeszcze kilka aby zabawa była dla mniejszych i większych. Zachęcam do obejrzenia placu.
 
Dzień dobry Panie Darku,
plac zabaw znajduje się na terenie gminy Raszków i gmina ta jest jego właścicielem dlatego też pytanie należy skierować zgodnie z właściwością do władz gminy Raszków.

Pozdrawiam,
Piotr Kuroszczyk
 
 
Pytanie zadane dnia 2015-02-01 14:01:15, przez Mieszkaniec Leśnej
Witam. Proszę o informacje kiedy rozpocznie się budowa drogi na ul.Leśnej w Zacharzewie?
 
Dzień dobry,
jesteśmy w trakcie postępowania w celu wyłonienia projektanta. Po wykonaniu projektu przystąpimy niezwłocznie do przetargu na wykonanie części ulicy Leśnej.

Pozdrawiam
Piotr Kuroszczyk
 
 
Pytanie zadane dnia 2015-01-30 15:02:45, przez Marcin
Witam.
Czy jest w planach remont, poszerzenie drogi z Ostrowa do Radłowa (ul. Wiklinowa/ul. Wojska Polskiego)?
 
Dzień dobry Panie Marcinie,
wymieniona przez Pana droga jest drogą powiatową na terenie Miasta Ostrowa Wielkopolskiego, dlatego też pytanie należy skierować zgodnie z właściwością do władz Powiatu Ostrowskiego.

Pozdrawiam
Piotr Kuroszczyk
 
 
Pytanie zadane dnia 2015-01-25 21:56:56, przez Darek
Panie Wójcie,
Czy może Pan uzasadnić wydanie zgody (bo chyba takowa musiała być wydana) dotyczącej zasypania starego stawu jaki znajduje się na ulicy Leśnej w Zacharzewie. Staw ten pamiętam od zawsze (przynajmniej od 30 kilku lat). Staw ten stanowił naturalny rezerwuar wody w tym rejonie dla ptaków i innych zwierząt. Zawsze było to wiele kaczek i innych ptaków wodnych. W stawie były ryby. Było to swego rodzaju ekosystem. Teraz zostanie zasypany (już 30% jest zasypane nie wiadomo czym ...). Dlaczego Gmina nie zważa na aspekty ekologiczne. Brak nam takich terenów a te, które są zostają zniszczone. Rozumiem, że jest to posesja prywatna ale to nie znacz, że można niszczyć środowisko naturalne. Ktoś wydal zgodę, zastanawiam się dlaczego...
 
Dzień dobry,
w odpowiedzi na Pana zapytanie informuję, że działka na której znajduje się przedmiotowy staw znajduje się na terenie Gminy Raszków, do której należy zwrócić się w przedmiotowej sprawie. Jednocześnie informuję, iż na zasypanie stawu należy posiadać pozwolenie wodno-prawne, które wydaje Starostwo Powiatowe.

Pozdrawiam,
Piotr Kuroszczyk
 
 
Pytanie zadane dnia 2015-01-24 18:34:51, przez Mieszkaniec
Witam
Czy zostanie wyremontowana i poszerzona droga relacji Górzno - Gutów - Gałązki Małe?
 
Dzień dobry,
jest to droga powiatowa. Starostwo Powiatowe złożyło wniosek na dofinansowanie tej drogi w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Aglomeracji Kalisko – Ostrowskiej.

Pozdrawiam,
Piotr Kuroszczyk
 
 
Pytanie zadane dnia 2015-01-21 11:17:04, przez Dariusz Sroka
Gmina pięknieje dzięki mieszkańcom
Witam serdecznie
bardzo się cieszymy , że mieszkańcy Michałkowa doczekają się nowej, porządnej drogi.Jeżeli chodzi o świetlicę, to mieliśmy nadzieję że właśnie gmina ją przejmie.Chociażby po to , żeby ją rozebrać.
Mam do Pana Wójta jeszcze jedno pytanie :kilkanaście metrów od sali wiejskiej rosną trzy przepiękne stare dęby ,a obok nich jest małe boisko.
Jakiś czas temu regularnie je kosiłem,poświęcając swój czas i pieniądze.Niestety boisko jest bardzo nierówne, a trawa trudna do koszenia,dlatego się poddałem.
Teren boiska należy podobno do Lasów Państwowych.
Pytanie moje jest takie:czy Gmina może przejąć od Lasów Państwowych kawałek tej ziemi ?
Wyczytałem gdzieś że Gmina może nieodpłatnie takie tereny pozyskać.Generalnie chodzi nam o środki na wyrównanie, oraz utrzymanie murawy.
Wierzę w to , że Michałków też może stać się piękną częścią naszej Gminy :)
z wyrazami szacunku Dariusz Sroka
 
Dzień dobry Panie Darku,
boisko sportowe zajmuje część działki nr 531 i rzeczywiście należy do lasów państwowych – nadleśnictwo Taczanów. Nie ma możliwości prawnej uzyskania własności ww. gruntu, zgodnie z treścią art. 40 ustawy o lasach istnieje możliwość zawarcia umowy użytkowania między Dyrektorem Lasów Państwowych a  Wójtem Gminy. Wniosek w powyższej sprawie po skompletowaniu dokumentów zostanie złożony. Kserokopia wniosku zostanie Panu przesłana.

Pozdrawiam,
Piotr Kuroszczyk
 
 
Pytanie zadane dnia 2015-01-19 22:12:53, przez Agnieszka
Czy terminy spotkań wyborczych w sołectwach będą podane do publicznej wiadomości poprzez stronę internetowej gminy? Kiedy pojawi się ta informacja?
 
Dzień dobry Pani Agnieszko,
w dniu 20 stycznia br. kończą się konsultacje z sołtysami wsi w sprawie ustalenia terminu zebrań wyborczych dla poszczególnych wsi. Do dnia 22 stycznia br. zostanie wydane zarządzenie wójta w tej sprawie i zostanie opublikowane na stronie internetowej urzędu oraz w Biuletynie Informacji Publicznej.

Pozdrawiam,
Piotr Kuroszczyk
 
 
Pytanie zadane dnia 2015-01-17 12:23:46, przez W.K. - mieszkaniec Sadowia
Witam! Trwa budowa WIelkopolskiej Sieci Szerokopasmowej któa ma się zakończyć z końcem marca 2015. Z tego co wiadomo na naszym terenie budowa została ukończona. W gminie Ostrów Wielkopolski mamy punkt dystrybucyjny między innymi w miejscowości Wtórek.
Moje pytanie do Pana Wójta brzmi, czy Gmina Ostrów sięgnie po zasoby Unijne w ramach projektu ˝Ostatnia Mila˝ i doprowadzi szerokopasmowy dostęp do internetu mieszkańcom swojej gminy, zwłaszcza tak odległym i zapomnianym jak mieszkańcy wioski Sadowie ?
 
Dzień dobry,
zgodnie z założeniami opisanymi szeroko na http://www.szerokopasmowawielkopolska.pl/ uprzejmie informuję, że Operator Infrastruktury nie będzie świadczył żadnych usług dla użytkowników końcowych, a jedynie usługi dla innych przedsiębiorców telekomunikacyjnych. Gmina może podjąć kroki umożliwiające dostarczenie usług internetowych swoim mieszkańców w przypadku braku takich przedsiębiorców telekomunikacyjnych. Na terenie gminy Ostrów Wielkopolski, nie ma jednak problemów z dostępem do internetu i Gmina nie przewiduje środków na realizację takiego zadania.
Jeśli chodzi natomiast o działania 8.4 Zapewnienie dostępu do Internetu na etapie „ostatniej mili” to beneficjentami projektu są mikro-, małe i średnie przedsiębiorstwa oraz organizacje pozarządowe non-profit. Zatem Gmina nie może ubiegać się o środki na realizację ww. zadania.

Pozdrawiam,
Piotr Kuroszczyk
 
 
Pytanie zadane dnia 2015-01-11 13:24:11, przez Dariusz Sroka
Dzień dobry
jestem mieszkańcem Michałkowa, właśnie oglądałem w Tv Proart wywiad z Panem.
Powiedział Wójt że chcieliście przejąć świetlicę w naszej miejscowości.Chciałbym żeby Pan się odniósł do fragmentu pisma.
W miesiącu marcu 2014 roku ANR OT w Poznaniu wystąpił pisemnie do Urzędu Gminy w Ostrowie Wielkopolskim z wolą nieodpłatnego przekazania dz. 12/16 o pow. 0,0761 ha, na której posadowiony jest budynek Świetlicy w trybie art. 24 ust. 5 Ustawy o gospodarowaniu nieruchomościami rolnymi Skarbu Państwa.
W miesiącu kwietniu 2014 roku Urząd Gminy w Ostrowie Wielkopolskim udzielił pisemnej informacji w powyższej sprawie, że Gmina podtrzymuje swój wniosek z 2007 roku o przejęcie obiektu pod warunkiem wsparcia finansowego dokonania rozbiórki i budowy nowej Świetlicy dla mieszkańców Michałkowa ze strony Agencji. Przy braku wsparcia finansowego ze strony Agencji Gmina nie widzi możliwości przejęcia gruntu oraz budynku Świetlicy.
ANR OT w Poznaniu nie ma możliwości wsparcia finansowego w przedmiotowej sprawie.
Dodam jeszcze że kilka lat temu Telekomunikacja naprawiła 1/4 dachu świetlicy, gdyby wtedy dach był zrobiony w całości to sala była by w dobrym stanie. Postępowanie administracyjne będzie trwało w nieskończoność, a my mieszkamy 5 m. od tej ruiny.Przyślę Panu zdjęcia z tego obiektu.
Pozdrawiam
 
Dzień dobry,
Gmina Ostrów Wielkopolski już w czasie kiedy Wójtem był Zygmunt Glapa czyniła starania o nieodpłatne przejęcie działki wraz z budynkiem, niestety postawione warunki były prawie niemożliwe do spełniania. W czasie, który upłynął od tego czasu do roku 2014 stan techniczny budynku uległ delikatnie mówiąc znacznemu pogorszeniu, dlatego też został postawiony warunek wsparcia finansowego przez ANR, nie jest to niemożliwe, gdyż np. przed przekazaniem agencja mogłaby przeprowadzić częściowy lub całkowity remont budynku. Należy zwrócić uwagę również na fakt, że ww. grunt objęty jest roszczeniami byłych właścicieli, co skutecznie blokowało i nadal blokuje proste rozwiązania.
Stan budynku jest mi znany jak również innym instytucjom w tym nadzorowi budynkami i ANR, dlatego tez nie musi Pan przesyłać zdjęć.

Z poważaniem
Piotr Kuroszczyk
 
 
Pytanie zadane dnia 2015-01-08 17:57:20, przez mieszkaniec gminy ostrow wlkp
Witam.
Będąc w urzędzie ws. złożenia wniosku o wydanie dowodu osobistego zostałem bardzo nieuprzejmie potraktowany przez Panią inspektor. Od momentu wejścia tj godz.15 wyczułem dużą niechęć co do obsługi mnie jako klienta i bardzo niekompetentna obsługę (brak odpowiedzi na zadane przeze mnie pytania lub nieuprzejme zachowanie) .Nie mam możliwości wcześniej dotrzeć do urzędu bo pracuje w innej miejscowości a panie pracujące w pok. 1 potraktowały mnie jak zło konieczne w związku z pora dnia.(widocznie przeszkodziłem paniom w ważnych sprawach, m.in. jedna z Pan w trakcie pracy czytała gazetę nie zwracając nawet uwagi ze wszedłem)jestem oburzony ze za swoje podatki które uczciwie place nie jestem godnie i z uprzejmością traktowany w trakcie załatwiania spraw w urzędzie gminy Ostrów Wlkp. Proszę o zajęcie Pana stanowiska w ww. sprawie.
 
Dzień dobry,
z relacji złożonej przez pracownika opisana sytuacja miała zupełnie inny przebieg. Jeśli Pan chce, w każdym czasie może zostań przeprowadzona konfrontacja.
Bez względu jednak na przebieg opisanego zdarzenia przepraszam Pana za doznane negatywne odczucia w trakcie załatwiania czynności urzędowych.

Pozdrawiam,
Piotr Kuroszczyk
 
 

początek << [ strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 z 14 ] >> koniec
 
Wymagane jest uaktualnienie wtyczki Flash Player.
Goście
Podaj login i hasło.
Login:
Hasło:
Subskrypcja
Jeżeli chcesz być informowany o aktualnościach w serwisie, podaj swój adres e-mail.
Subskrypcja - dopisz - wypisz
Aktualności Roll-Up
Jesteś448654osobą,
która odwiedza nasz portal
Gmina Ostrów Wielkopolski,
Al. Powstańców Wielkopolskich 12, 63-400 Ostrów Wielkopolski, woj. wielkopolskie
tel.: 62 735 11 90
NIP: 622-23-64-645, Regon: 250855498
Poprawny HTML 4.01 Transitional Poprawny arkusz CSS Poprawne kodowanie UTF-8 Strona zgodna z WCAG 2.0 AA
projekt i hosting: INTERmedi@
zarządzane przez: CMS - SPI
Niniejszy serwis internetowy stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Informacja na temat celu ich przechowywania i sposobu zarządzania znajduje się w Polityce prywatności.
Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies - zmień ustawienia swojej przeglądarki.
x