Zamknij
Wymagane jest uaktualnienie wtyczki Flash Player.
Strona startowa
Znajdujesz się w:
Wymagane jest uaktualnienie wtyczki Flash Player.
3 września 2015
poprzedni miesiąc następny miesiąc
pn wt śr czw pt so nd
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
imieniny
Joachima, Liliany, Szymona
Sonda
Jak oceniasz nowy system gospodarowania odpadami w Gminie Ostrów Wielkopolski?
a) zmieniło się na lepsze
wynik 85,11%
b) zmieniło się na gorsze
wynik 9,86%
c) nic się nie zmieniło
wynik 5,03%
Łączna ilość głosów: 517

Pytanie zadane dnia 2014-12-18 19:20:05, przez Asia
Witam.
Czy podczas ostatniej kadencji, był Pan choć raz w miejscowości Michałków?
Nie mam na myśli lotniska tylko to miejsce gdzie mieszkają mieszkańcy.
 
Dzień dobry Pani Asiu.
Tak, byłem. W roku 2015 w budżecie gminy są środki na projekt drogi prowadzącej do osiedla.

Pozdrawiam,
Piotr Kuroszczyk
 
 
Pytanie zadane dnia 2014-12-08 17:59:29, przez Gość
Dobry wieczór mam pytanie do jakiej gminy należy Michałków.
 
Dzień dobry,
osada Michałków wchodzi w skład gminy Ostrów Wielkopolski.

Pozdrawiam,
Piotr Kuroszczyk
 
 
Pytanie zadane dnia 2014-12-05 09:54:40, przez Mieszkanka ulicy Polnej we Wysocku Wielkim
Chciałabym zapytać kiedy nastąpi wykonanie prac wyrównujących ulicę Morelową? Mam na myśli odcinek pomiędzy ulicą Kamienną, a Polną. Pragnę zauważyć, że na ulicy Polnej we Wysocku Wielkim mieszkańcy codziennie przejeżdżają przez krótki odcinek ulicy Morelowej. Droga ta choć krótka, to jednak stanowi nieodzowne połączenie i wyjazd w stronę miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Zauważyłam, że w tym roku ani razu nie dokonano choćby wyrównania tego odcinka drogi. Może warto pomyśleć o mieszkańcach, którzy aby nie doszło do uszkodzeń aut, muszą niejako jeździć dookoła (na górkę i nakręcać od ulicy Kamiennej w stronę Ostrowa). Nawierzchnia wykonana chociażby na ulicy Wiśniowej może stanowić dobry przykład (tam mieszkańców jest mniejsza liczba, a droga utwardzona). Proszę o realizację prośby swoich oddanych wyborców.
 
Dzień dobry,
informuję, że sprawa została przekazana do Miejskiego Zarządu Dróg w Ostrowie Wielkopolskim, ponieważ droga jest na terenie miasta. Gmina Ostrów Wielkopolski wspólnie z Miejskim Zarządem Dróg podejmie odpowiednie kroki w celu poprawy warunków i stanu technicznego drogi.

Pozdrawiam,
Piotr Kuroszczyk
 
 
Pytanie zadane dnia 2014-12-04 18:34:19, przez Ja
Panie wójcie chciałem się zapytać kiedy będą wypłacane stypendia w tym roku? Mam nadzieje, że jeszcze przed świętami !
 
Dzień dobry,
w miesiącu grudniu stypendia zostaną wypłacone w dniach 18-19.

Pozdrawiam,
Piotr Kuroszczyk
 
 
Pytanie zadane dnia 2014-11-28 22:43:05, przez Monika Orzechowska
Witam!
Panie Wójcie mam pytanie co do Strategii rozwoju Gminy: na BIP-ie dostępna jest strategia na lata 2004-2013, czy opracowana została strategia na kolejne lata? Jeśli tak to gdzie ją można znaleźć? Jeśli nie to czy i kiedy będzie opracowywana? Drugie pytanie:czy jest możliwość otrzymania pomocy, porady ze strony urzędników przy zakładaniu stowarzyszenia na rzecz rozwoju wsi?
 
Dzień dobry Pani Moniko,
w roku 2015 zostanie wdrożona procedura opracowania i przyjęcia strategii rozwoju gminy. W budżecie gminy na 2014 r. nie ma środków na ww. cel.
W sprawie pomocy przy zakładaniu stowarzyszenia należy skontaktować się z Sekretarzem Gminy, pokój Nr 13, tel. 62 734 62 21.

Pozdrawiam,
Piotr Kuroszczyk
 
 
Pytanie zadane dnia 2014-10-30 19:08:20, przez Monia
Witam,
był Pan na spotkaniu w Karskach w sprawie norek a kiedy gmina zrobi coś z paleniem śmieci w piecach i na podwórkach,kilka razy już dzwoniłam do ochrony środowiska był pan pouczył i tyle a to wciąż te same osoby palą te śmieci,mają piece na ekogroszek więc tam nic nie spala to wystawiają beczkę i na podwórku,kłęby czarnego dymu idą,to są stałe osoby adres i nazwisko mogę podać,zresztą wystarczy przejechać się w czwartek rano kiedy zbierane są plastiki to wtedy widać kto je pali a kto segreguje.Jeśli wójt nic z tym nie zrobi to może kolejna władza.
 
Dzień dobry Pani Moniko,
w odpowiedzi na Pani zapytanie dotyczące palenia śmieci na terenie niektórych posesji w miejscowości Karski informuję, że taki proceder, zgodnie z obowiązującymi przepisami jest zabroniony. Od 1 lipca ubiegłego roku, od kiedy to Gmina przejęła system gospodarowania odpadami komunalnymi dokładnie określono jak należy postępować z wytworzonymi na terenie nieruchomości odpadami. Mieszkańcy mogą, z czego dość chętnie korzystają odstawiać odpady w sposób selektywny, a także w formie zmieszanej. Segregacja odpadów jest w gminnym systemie honorowana niższa stawką opłaty za wykonaną usługę. Gmina dostarcza w ramach tej opłaty również worki, w których mieszkańcy mogą wystawiać posegregowane śmieci. Odpady są odbierane dość często (raz na dwa tygodnie kubeł oraz raz w miesiącu worki) co nie pozwala gromadzić dużej ilości odpadów na terenie posesji. Dodatkowo gmina nie ogranicza w żaden sposób ilości odpadów jaką mieszkańcy mogą wystawiać. Nie ma to też żadnego wpływu na naliczoną stawkę opłaty, która w stosunku do obowiązującego wcześniej systemu jest niewysoka, dostosowana do możliwości finansowych większości mieszkańców naszej gminy. Niestety świadomość ekologiczna niektórych ludzi, mimo całego procesu edukacji prowadzonego za pośrednictwem środków masowego przekazu, w szkołach, a nawet przedszkolach jest dość niska. Na każdą opisaną przez Panią sytuację trzeba ostro reagować i zgłaszać ten fakt odpowiednim organom. Kontrolę w zakresie palenia śmieci (odpadów) poza przystosowanymi do tego celu instalacjami, od stycznia 2014 r. może przeprowadzać wójt, burmistrz, prezydent miasta, a także straż gminna i miejska. Jeżeli w wyniku kontroli zostanie potwierdzone palenie śmieci, strażnicy miejscy (gminni) mogą nałożyć mandat do 500 zł. W związku z tym, że Gmina Ostrów Wielkopolski nie ma do dyspozycji straży gminnej każdorazowo sytuację, w której mieszkańcy na terenie nieruchomości palą odpady komunalne należy zgłaszać na policję.

Pozdrawiam,
Piotr Kuroszczyk
 
 
Pytanie zadane dnia 2014-10-30 15:50:21, przez mieszkaniec ul. Spokojnej
Szanowny Panie Wójcie.
Zastanawiam się czy odpowiedzi na pytania pisze Pan, bo jeśli tak to wykazuje się Pan rażącą nieznajomością gminy, którą Pan zarządza, gdyż w Topoli małej w okolicach ul. Spokojnej nie ma ulicy Cegłowej ani stawu, chyba, że ma Pan na myśli okresowo występujący ˝staw˝ na polu naprzeciw zabudowań, którym o Pan już w zeszłym roku obiecał się zająć,a pan właściciel nie dość ze nic nie zrobił z wodą która zalewa i drogę i pole obok to jeszcze o kilku dni znów wywozi ziemię tym samym podwyższając swoją posesję już prawie metr ponad drogę. Czy Pan Panie Wójcie coś w tej sprawie zrobi? A co tyczy się stanu ulicy Spokojnej , to skoro Pan zlecił jej wyrównanie to dlaczego podwładni nie wykonują poleceń Pana Wójta? Nie wiem dlaczego ul. Spokojna jest pomijana przez wszelkie Pańskie inwestycje, ale skoro zezwolił Pan przy tej ulicy zrobić działki budowlane i zezwolił na budowę domków jednorodzinnych to należałoby wykazać choć minimum troski o stan tej drogi, bo jak do tej pory to nawet Pan nie reaguje na nasze prośby. A to nie jest droga wiodąca tylko do naszych posesji ale także droga do szkoły i droga, która łączy główną część Topoli z miastem .
 
Dzień dobry,
oczywiście, zaszła pomyłka, gdyż w tym samym czasie wpłynęły zapytania o ulicę Leśną w Zacharzewie – stąd ta pomyłka. Wyrównanie zostało zlecone i po konsultacji z wykonawcą roboty będą wykonane w dniach 3-4.11.2014 r.

Pozdrawiam,
Piotr Kuroszczyk
 
 
Pytanie zadane dnia 2014-10-30 11:33:06, przez MICHAŁ LESIEWICZ
Witam Panie Wójcie,
oczywiście pytanie o latarnie na ulicy Rajskiej. Jak daleko jesteśmy? Bo ciemność widzę...
 
Dzień dobry Panie Michale,
jeszcze trochę cierpliwości. Zadanie jest zaplanowane w bieżącym roku i na pewno będzie wykonane. Formalności związane z rozpoczęciem robót dobiegają końca.

Pozdrawiam,
Piotr Kuroszczyk
 
 
Pytanie zadane dnia 2014-10-28 08:56:48, przez Michał
Dzień dobry Panie Wójcie.
Jako kolejna już osoba chciałbym zapytać czy są jakieś plany budowy drogi w Zacharzewie przy ul. Leśnej. Sytuacja jest tam naprawdę fatalna, gdy są opady nie da się przejechać bo jest straszne błoto. Latem przejazd każdego auta powoduje powstanie ogromnej ilości kurzu, uprzykrzającego pieszym poruszanie się tą drogą. Chciałem zapytać czy zamiast płacić stale za wyrównywanie i nawożenie tłucznia nie byłoby taniej utwardzić drogę kostką lub asfaltem. Widziałem wcześniejsze wyrównywanie tej drogi i uważam, że to dosłownie WYRZUCANIE PIENIĘDZY W BŁOTO. Dodam jeszcze, że na ul. Leśnej powstaje coraz więcej nowych domów natomiast stan drogi jest chyba najgorszy w całej gminie.
 
Dzień dobry Panie Michale,
w bieżącym roku zostanie jeszcze zlecone projektowanie przebudowy drogi, a w 2015 r. droga zostanie wykonana przynajmniej na odcinku od ul. Cegłowej do tzw. stawu.

Pozdrawiam,
Piotr Kuroszczyk
 
 
Pytanie zadane dnia 2014-10-24 15:49:50, przez Mieszkaniec ulicy Spokojnej
Witam Panie Wójcie!
Chciałam zapytać czy Pan jeszcze w tym roku planuje choć wyrównać ulicę Spokojną w Topoli Małej. Stan tej drogi woła o pomstę w tej chwili nie da się już nawet ominąć powstających ciągle dziur. Nie dość, że nie ma tu ani pół latarni to jeszcze dziura na dziurze.Proszę przyjechać i zobaczyć jak bardzo uczęszczana jest ta droga przez wszystkich mieszkańców Topoli Małej a Pan jakby wcale problemu nie widział.
 
Dzień dobry,
wyrównanie tej drogi zostało zlecone.
Pozdrawiam,
Piotr Kuroszczyk
 
 
Pytanie zadane dnia 2014-10-23 14:51:44, przez Marcin
Witam,
pytam po raz kolejny - kiedy będzie wyrównana ul. Leśna na Zacharzewie ?
Jej stan jest fatalny, zapraszamy na przejażdżkę prywatnym autem to może wtedy zapadnie jakaś decyzja.
Pozdrawiam
 
Dzień dobry Panie Marcinie,
w ramach bieżącego utrzymania dróg zostało zlecone wyrównanie i uzupełnienie tłuczniem.

Pozdrawiam,
Piotr Kuroszczyk
 
 
Pytanie zadane dnia 2014-10-13 15:59:18, przez Dominika Łęcka
Dzień Dobry
Czy w Ostrowie Wielkopolskim będzie aquapark ?
Pozdrawiam
 
Dzień dobry,
Gmina Ostrów Wielkopolski nie przewiduje budowy aquaparku, natomiast jakie są w tym względzie plany miasta Ostrowa Wielkopolskiego proszę zwrócić się do Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

Pozdrawiam,
Piotr Kuroszczyk
 
 
Pytanie zadane dnia 2014-10-13 11:19:55, przez Bożena Skrzypniak
Witam,
proszę o informację, kiedy gmina wraz z miastem zainteresują się brakiem chodnika przy ul. Topolowej. Poruszanie się po tak ruchliwej drodze stwarza ogromne niebezpieczeństwo dla mieszkańców.
 
Dzień dobry Pani Bożeno,
ul. Topolowa leży w granicach miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Tylko niewielka część terenu naszej gminy przylega do w/w ulicy, której i tak nie jesteśmy właścicielami. Nie mniej zwrócimy się z pytaniem do władz miasta o możliwość wykonania przy tej ulicy chodnika.

Pozdrawiam,
Piotr Kuroszczyk
 
 
Pytanie zadane dnia 2014-09-16 23:46:07, przez Łukasz
Dzień Dobry panie Wójcie.
Chciałem się po prostu zapytać o kanalizacje deszczowe gdzie są planowanie i w jakich latach?
 
Dzień dobry Panie Łukaszu,
trudno precyzyjnie odpowiedzieć, gdyż o tym, co i gdzie będzie wykonywane decyduje uchwała budżetowa. Na pewno przy budowie czy modernizacji dróg uwzględnia się odwodnienie drogi. Na pewno w 2015 r. zwiększane będą nakłady inwestycyjne na modernizację dróg, a co za tym idzie budowę kanalizacji deszczowych.

Pozdrawiam,
Piotr Kuroszczyk
 
 
Pytanie zadane dnia 2014-09-15 14:51:22, przez Mieszkaniec Lewkowa
Witam Panie Wójcie.
Chciałbym zapytać czy jest w planach wykonanie nawierzchni na ul. Paderewskiego w Lewkowie? Niedawno wysypano na ulicy kamienie co nie poprawia w żaden sposób jakości nawierzchni.
Pozdrawiam
 
Dzień dobry,
następne inwestycje drogowe w miejscowości Lewków prowadzone będą na Osiedlu, gdzie jest właśnie ul. Paderewskiego. Rozpoczną się w roku 2015, jednak o jej zakresie będzie można powiedzieć dopiero po uchwaleniu budżetu na 2015 r.

Pozdrawiam,
Piotr Kuroszczyk
 
 
Pytanie zadane dnia 2014-09-07 18:48:51, przez Wojtek
Witam panie Wójcie,
jestem mieszkańcem Michałkowa i mam do pana parę pytań. 12 marca na zebraniu wiejskim w Lewkowie obiecał pan że od 1 września będzie kursował do Michałkowa autobus dzisiaj mamy 7 września a autobusu nie ma. Ale co to pana obchodzi bo pan z tym problemem nie spotyka się na co dzień z któryś wywiadów powiedział pan że dba pan o bezpieczeństwo mieszkańców naszej gminy a to wcale nie prawda bo gdy został poruszony temat na zebraniu bezpiecznego przejścia przez obwodnice Ostrowa to pan powiedział cytuje ˝Nie ma sensu nad tym rozmawiać˝ lepiej wybudować chodnik we Wysocku, bo my mieszkańcy Michałkowa są nauczeni ucieczki przed tirami i szybkimi motorami i co pan z tym dalej chce zrobić.
 
Dzień dobry Panie Wojciechu,
w wyniku przeprowadzonych rozmów z MZK w Ostrowie Wielkopolskim i zawarcia umowy od dnia 6 października 2014 r. autobusy linii Nr 3 mają zmienioną trasę i dojeżdżają do Michałkowa.

Pozdrawiam,
Piotr Kuroszczyk
 
 
Pytanie zadane dnia 2014-09-01 09:31:16, przez Monia
Kiedy w gminie będzie karta dla rodzin?
 
Dzień dobry Pani Moniko,
gmina przyjmuje wnioski i wydaje Ogólnopolską Kartę Dużej Rodziny. Gmina podjęła również działania mające na celu podpisanie porozumienia z Samorządem Województwa Wielkopolskiego w celu przyjmowania wniosków i wydania mieszkańcom Gminy Ostrów Wielkopolski Wielkopolskiej Karty Rodziny.
W najbliższym czasie nie planuje się działań w celu przyjęcia lokalnej, czyli Gminnej Karty Dużej Rodziny.

Pozdrawiam,
Piotr Kuroszczyk
 
 
Pytanie zadane dnia 2014-08-12 22:54:38, przez Mirek
Witam,
Dlaczego na stronie BIP Gminy Ostrów Wlkp. Urząd Gminy zaprzestał wprowadzania informacji dotyczących sesji Rady Gminy, Uchwał Rady Gminy i innych dokumentów, które od dawien dawna były publikowane dla informacji mieszkańców? Kto odpowiada, za zaprzestanie informowania mieszkańców spraw dotyczących Gminy?
 
Witam Panie Mirosławie,
dziękuję za zwróconą uwagę. Informacje zostaną systematycznie uzupełniane. Uchwały Rady Gminy są już w pełni dostępne.

Pozdrawiam,
Piotr Kuroszczyk
 
 
Pytanie zadane dnia 2014-08-11 16:05:45, przez LESIEWICZ MICHAŁ
WITAM PANIE WÓJCIE,
JESZCZE RAZ PYTANIE CZY COS SIE RUSZYLO Z LATARNIAMI NA UL.RAJSKIEJ? BO SLYSZALEM ZE JEST PROBLEM NA ETAPIE PROJEKTU. PYTALEM JUZ WCZESNIEJ ALE PEWNIE INFORMATYK ZGUBIL MOJE ZAPAYTANIE.
POZDRAWIAM
MICHAŁ LSIEWICZ
 
Witam Panie Michale,
nic się nie zmieniło. We wrześniu podpisana zostanie umowa w formie ,,zaprojektuj i wykonaj".

Pozdrawiam,
Piotr Kuroszczyk
 
 
Pytanie zadane dnia 2014-08-06 15:32:44, przez Mieszkanka Wtórku
Dzień dobry Panie Wójcie, moje pytanie dotyczy drugiej części nowej drogi we Wtórku przy ulicy Środkowej. Jak wyglądają inwestycje na w/w drogę i kiedy planowane jest jej dokończenie.
 
Witam,
ul. Środkowa we Wtórku jest drogą powiatową i dlatego należy zwrócić się z tym pytaniem do Starostwa.

Pozdrawiam,
Piotr Kuroszczyk
 
 

początek << [ strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 z 13 ] >> koniec
 
Wymagane jest uaktualnienie wtyczki Flash Player.
Goście
Podaj login i hasło.
Login:
Hasło:
Subskrypcja
Jeżeli chcesz być informowany o aktualnościach w serwisie, podaj swój adres e-mail.
Subskrypcja - dopisz - wypisz
Aktualności Roll-Up
Jesteś408726osobą,
która odwiedza nasz portal
Gmina Ostrów Wielkopolski,
Al. Powstańców Wielkopolskich 12, 63-400 Ostrów Wielkopolski, woj. wielkopolskie
tel.: 62 735 11 90
NIP: 622-23-64-645, Regon: 250855498
Poprawny HTML 4.01 Transitional Poprawny arkusz CSS Poprawne kodowanie UTF-8 Strona zgodna z WCAG 2.0 AA
projekt i hosting: INTERmedi@
zarządzane przez: CMS - SPI
Niniejszy serwis internetowy stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Informacja na temat celu ich przechowywania i sposobu zarządzania znajduje się w Polityce prywatności.
Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies - zmień ustawienia swojej przeglądarki.
x